argia.eus
INPRIMATU
Tres treballadors moren a Euskal Herria des del dimecres
  • Els accidents laborals s'han produït en Arribe, Muxika i Funes. L'últim ha estat el de Dalt, després de matar aquest dilluns a un home caigut des dels vuit metres.
Mattin Azpiroz Pagola 2024ko urtarrilaren 15a
Arribeko istripuaren etxebizitza. // Argazkia: Foruzaingoa

Un treballador de 42 anys mor en Arribe. Va ser el cinquè empleat que mor a Euskal Herria en 2024. La Policia Foral informa que ha caigut des d'una altura de vuit metres mentre treballava en una casa. Els serveis d'urgències acudeixen al lloc de l'accident cap a les 09.00, però l'home ja estava mort. El cadàver serà enviat a autòpsia a l'Institut Navarrès de Medicina Legal.

El diumenge, un treballador de 55 anys mor en Muxika treballant amb el tractor. Els serveis d'emergència acudeixen al lloc de l'accident però no han pogut fer res. El Departament de Seguretat del Govern Basc informa que l'accident s'ha produït en el barri d'Ormaetxe a les 15.15 hores. L'Ertzaintza ha ampliat la recerca sobre el cas.

Cinc morts des de l'inici de l'any

La quarta i cinquena morts laborals d'enguany han estat la de Muxika i la de Dalt. Els primers van tenir lloc dimarts passat en Santurtzi i Trapagaran. La tercera va tenir lloc el dimecres en Funes. Un home de 44 anys va morir en un accident de cotxe després que el seu vehicle sortís de la via, voltegés i quedés atrapat en el seu interior. Els serveis d'emergència van aconseguir treure a l'home del cotxe, però no van poder fer res a pesar que van intentar reanimar-ho.